Manisa İl Sağlık Müdürlüğü
T.C. Sağlık Bakanlığı
Manisa İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastayı Sırtında Taşıyan Ambulans Şoförümüze Teşekkür Belgesi Verildi

Güncelleme Tarihi: 11/01/2018

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Necip YEMENİCİ 112 Ambulans şoförümüz Çetin KAHRAMANLAR'a fedakar davranışından dolayı teşekkür belgesi verdi.
Onurlu davranışından dolayı herkesin taktirini kazanan Çentin KAHRAMANLAR'ı ağırlayan İl Sağlık Müdürümüz Dr. Necip YEMENİCİ, ''112 Ambulans şoförümüz Çetin Kahramanlar Manisa Devlet Hastanesi'nden aldığı diyabet hastası ve iki bacağı ampute Muzaffer Tumlu'yu Saruhanlı İlçesi Selimşahlar Mahallesi'ndeki evinin bulunduğu sokağa götürdüğünde yol çalışması ve çamur sebebiyle evinin önüne yanaşamamış bu nedenle sedyeyle taşıyamamıştır. Ancak çamur nedeniyle sedyenin kullanılamadığı sokakta özverili 112 şoförümüz Çetin Kahramanlar hiç tereddüt etmeden hastayı sırtına alıp 500 metrelik mesafedeki evine taşıyarak örnek bir davranış sergilemiştir. Sağlık çalışanımız Çetin Kahramanlar'ı bu özverili ve fedakar davranışından dolayı tebrik ederim.Sağlık çalışanları olarak her şartta en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Bizim bu olumlu davranışlarımız vatandaşlarımızda pozitif etki olarak dönmektedir Manisa'mızda buna benzer örnekler çok fazladır. Bu örnekler bizim iş motivasyonumuzu artırarak duyarlılığın daha iyi bir seviyeye gelmesini sağlamaktadır. Duyarlılıklarından dolayı personelimize çok teşekkür ederim'' dedi.
Ambulans şoförümüz Çetin Kahramanlar İse ''Ambulans görevlileri olarak, bu tür olaylarla zaman zaman karşılaşıyoruz bu bizim insanlık görevimiz. Hastayı yolda bırakamazdım. Sırtıma alıp, taşıdım." dedi.